Tanecznym krokiem przez Europę

Korespondent z Jowaryszek donosi…

Wrz 08 2014


Zapewne jesteście ciekawi, co u nas słychać. Dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce. Po drodze oczywiście przystanek w Warszawie. Poranny spacer po tarasowych ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury były nie lada atrakcją! Obejrzeliśmy stolicę i z „lotu ptaka”, i z okien naszego autobusu. Granicę państwa przekroczyliśmy wieczorem. W Jowaryszkach serdecznie powitała nas pani Regina.

Słoneczną niedzielę spędziliśmy w Wilnie. Bardzo patriotycznie było na cmentarzu na Rossie, gdzie ludowa poetka, pani Kazimiera, recytowała nam wiersz o Cudzie nad Wisłą. Potem pokłoniliśmy się Matce Bożej Ostrobramskiej. Uczestniczyliśmy w bardzo uroczystej mszy św. w kościele św. Teresy i w nabożeństwie prawosławnym w wileńskiej cerkwi św. Ducha. O Mickiewiczu porozmawialiśmy sobie na dziedzińcu klasztoru bazylianów i w celi Konrada.

Jako że w niedzielę trwały Dni Stolicy, uczestniczyliśmy jeszcze w koncercie rocka i prezentacjach litewskich zespołów i twórców ludowych. A wieczorem spacer po Jowariszkach i „chrzest projektowy” w jeziorze Akmene.

Tyle wrażeń przypadło na jeden dzień, że trudno będzie zasnąć. Ciekawe, co przyniesie jutro?

Uczestnicy projektu: Tanecznym krokiem przez Europę

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem