Do tych pól malowanych…

Do tych pól malowanych…

Maj 21 2013

Grupa młodzieży z naszego Gimnazjum po raz kolejny wyjeżdża na Litwę. Tym razem uczniowie i nauczyciele realizują projekt finansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

Celem projektu jest podążanie litewskimi śladami Adama Mickiewicza, utrwalonymi w jego twórczości, opracowanie dwujęzycznego folderu turystyczno-literackiego i zaprojektowanie mickiewiczowskiej trasy turystycznej. W projekcie wezmą udział 10 uczniów z naszej szkoły i ich rówieśnicy ze szkoły w Landvarowie na Litwie, którzy spędzą razem ostatni tydzień maja. Podczas pobytu w ośrodku turystycznym koło Trok młodzież będzie szukała śladów Adama Mickiewicza w Wilnie, Kownie i Trokach, dokona dokumentacji fotograficznej i opisów miejsc, odszuka ich odzwierciedleń w utworach literackich poety.

Mamy nadzieję, że już niedługo będzie można przeczytać bezpośrednie relacje z kolejnych dni naszego pobytu na Litwie.

Realizatorzy projektu

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem