Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Szkoła Podstawowa

  • Awans uczennicy klasy Va do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
  • Grand Prix za najlepszy występ zespołowy dla teatrzyku „Iskierki” wspólnie z Kołem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w  Rozdrażewie na X Przeglądzie Twórczości Artystycznej pod hasłem „Senior z inicjatywą 2014”. 
  • I, II miejsce i wyróżnienia w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali czarodzieje słowa” w Dzielicach i awans dwóch uczniów do etapu wojewódzkiego.
  • I miejsce w 23. Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • Udział dwóch uczennic klasy Va i VIa w półfinale XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. 
  • II , dwa III miejsca, dwa wyróżnienia oraz dwie nagrody specjalne w konkursie plastycznym „Wybieram wiatr ratuję świat – pokaż jak widzisz energię wiatru” organizowanym przez firmę Nordex Polska.
  • Wyróżnienie uczennicy kl. III na XIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kobiernie.
  • Świetlica szkolna uzyskała tytuł „Świetlica szkolna przyjazna uczniowi w  Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
  • Awans 5 uczniów do etapu rejonowego  XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym dwie uczennice zostały finalistkami.
  • Uczennica klasy Va i uczeń VIa  zostali laureatami X Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  • III miejsce uczennicy klasy VIa w X Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego w Świnkowie.
  • Uczennica klasy Va została laureatką finału wojewódzkiego XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w Manieczkach.
  • I i II miejsce w kategorii klas III-IV, I,II i III miejsce w kategorii klas V-VI w II Gminnym Konkursie Ortograficznym pod hasłem ,,Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”  w Nowej Wsi.
  • Uczennica klasy VIa zdobyła tytuł „Króla Ortografii 2015” w kategorii szkół podstawowych w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Krotoszynie.
  • II miejsce uczennicy klasy Ib w eliminacjach powiatowych XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”.
  • Sześć wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
  • I, III miejsce i dwa wyróżnienia na XII Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej pt. „Piosenka biesiadna”.
  • II i III miejsce i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Ja i moja rodzina tak, zaczyna się przygód kraina” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa „Famuła”.
  • Wyróżnienie uczennicy klasy Va w Diecezjalnym Konkursie o Eucharystii.
  • II miejsce w etapie rejonowym V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „Bezpiecznie na wsi -  zwierzaki to nie pluszaki” pod patronatem KRUS-u.
  • II i III miejsce w Konkursie Plastycznym „Ja i moja rodzina tak zaczyna się przygód kraina” organizowanym przez PCPR w Krotoszynie.
  • 15 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.

 

Gimnazjum

  • Udział dwóch uczennic kl. IIIA w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
  • Udział uczennicy kl. IIIB w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.
  • Udział uczennicy kl. IIIA w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
  • III miejsce w 23. Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • I i III miejsce w Konkursie Fotograficznym „Świat widziany przez obiektyw”. 
  • Uczeń kl. IIA zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym „PL♥LT", zorganizowanym przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Udział w konkursie brali uczestnicy projektów realizowanych w latach 2007-2014.
  • Trzy wyróżnienia w konkursie plastycznym „Wybieram wiatr ratuję świat – pokaż jak widzisz energię wiatru” organizowanym przez firmę Nordex Polska.
  • Udział ucznia klasy IIA w finale VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska", który odbył się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
  • I miejsce  uczennicy klasy IIIB w V Edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych w Koźminie Wlkp.
  • Dwie uczennice z klasy IIIA i IIIB zostały laureatkami X Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie.
  • I miejsce uczennicy klasy IB w III Powiatowym Konkursie „W świecie bogów i bohaterów starożytnej Grecji” w Krotoszynie.
  • III miejsce w VII Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.
  • II miejsce uczennicy klasy IIB w eliminacjach powiatowych XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”.
  • III miejsce i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Ja i moja rodzina, tak zaczyna się przygód kraina” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa „Famuła”.
  • 6 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.
  • I miejsce w Konkursie Wiedzy Astronomicznej zorganizowanym przez  Rozdrażewski Oddział PTMAoraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie.

Osiągnięcia sportowe

 

 

 

Szkoła Podstawowa

  • I i II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii chłopców.
  • IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • IV miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii chłopców. 
  • III miejsce dziewczyn klas VI w Turnieju Piłki Ręcznej „Rodzice dzieciom”.
  • IV miejsce dziewczyn klas V w Turnieju Piłki Ręcznej „Rodzice dzieciom”.
  • IV miejsce dziewczyn w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej. 
  • III miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej.
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach.
  • I miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach Klasycznych.
  • XXXV miejsce w Drużynowym Finale Wojewódzkim w Szachach. 
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Unihokeju w kategorii chłopców.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Sponsora UKS „Doliwa” Rozdrażew w kategorii dziewczyn.
  • III miejsce dziewczyn i IV miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA.
  • Udział 4 dziewczyn i 5 chłopców w Indywidualnych Finałach Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych.
  • I miejsce, dwa II, dwa III, IV, V i dwa VI w kategorii dz. i chł. w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.
  • W klasyfikacji sportowej prowadzonej w powiecie krotoszyńskim szkoła zajęła III miejsce na 16 sklasyfikowanych szkół.

 

Gimnazjum

  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w kategorii dziewczyn.
  • V - VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców.
  • I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • II i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii chłopców.
  • V - VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • V - VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii chłopców. 
  • I  miejsce  dziewczyn i II miejsce  chłopców w Mistrzostwach  Powiatu  Krotoszyńskiego  w  Piłce Ręcznej.
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego  w Szachach.
  • II miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • XXXVI miejsce w Drużynowym Finale Wojewódzkim w Szachach. 
  • I miejsce chłopców i II miejsce dziewczyn w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Unihokeju.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Sponsora UKS „Doliwa” Rozdrażew w kategorii chłopców.
  • III miejsce chłopców w Finale Rejonu Kaliskiego w Unihokeju. 
  • I miejsce dziewczyn i II miejsce chłopców w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Koźminie Wielkopolskim.
  • III miejsce dziewcząt i IV miejsce chłopców w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych.
  • Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w LA:
  • I miejsce dz. w pchnięciu kulą, I miejsce dz. w rzucie oszczepem, I miejsce chł. w biegu na 300 m, II miejsce chł. w biegu na 300 m przez płotki, II miejsce chł. w rzucie oszczepem, II miejsce chł. w pchnięciu kulą, II miejsce chł. w sztafecie szwedzkiej. 
  • Indywidualny Finał Rejonu Kaliskiego w LA:
  • II miejsce dz. w pchnięciu kulą, II miejsce dz. w rzucie oszczepem, V miejsce chł. w skoku w dal, IX miejsce chł. w biegu na 300 m przez płotki, IX miejsce chł. w pchnięciu kulą, X miejsce chł.– sztafeta szwedzka, XI miejsce chł. w rzucie oszczepem, XII miejsce dz. w biegu na 300 m przez płotki.
  • Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w LA:
  • VII miejsce dz. w rzucie oszczepem, XII miejsce dz. w pchnięciu kulą.
  • Udział 1 dziewczyny i 1 chłopca w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych.
  • W klasyfikacji sportowej prowadzonej w powiecie krotoszyńskim gimnazjum zajęło III miejsce na 12 sklasyfikowanych szkół.

 

Opracował:
wicedyrektor ZSP
mgr inż. Jan Antczak

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem