Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012

Osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim w roku szkolnym 2011/2012

Szkoła Podstawowa

  • Uczennica klasy VIb Aleksandra Otworowska została laureatką I Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
  • Awans 2 uczennic do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.
  • II miejsce w 20 Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • I miejsce i wyróżnienie dla uczniów klasy IIb w Konkursie plastycznym organizowanym przez Zakłady Azotowe Puławy S.A. pod hasłem „Chemia w rolnictwie”.
  • Dwoje uczniów zdobyło I i II miejsce w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim „ Mali czarodzieje słowa” i awansowało do Eliminacjach Rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrowie Wlkp.
  • Chór szkolnych zdobył „Złote pasmo” na Przeglądzie Chórów Południowej Wielkopolski w ramach programu „Śpiewająca Polska”.
  • II miejsce ucznia kl. Va i nagroda publiczności w XI Diecezjalnym Konkursie Poezji Religijnej.
  • IV miejsce uczennicy kl.VIb w VII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
  • Wyróżnienie dla teatrzyku „Iskierki” na 32 Regionalnych Prezentacjach Teatrzyków Dzieci i Młodzieży w Kaliszu.
  • Awans jednego ucznia do rejonu Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Gimnazjum

  • Uczennica klasy IIc Daria Motyl została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,  zajęła I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego „Z językami obcymi  przez świat”, II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w Benicach, V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-TEST” oraz brała udział w X Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego w Poznaniu.
  • Awans 4 uczennic do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Trzy uczennice (2 z kl. IIIc i 1 z IIc) zostały laureatkami etapu rejonowego i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.
  • I miejsce w 20 Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • I, II i IV miejsce uczennic w VII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
  • 3 wyróżnienia w Konkursie Ekologicznym EKO – PLANETA.
  • II miejsce uczennicy klasy IIIb  konkursie fotograficznym „Historia i nowoczesność w parkach i ogrodach na terenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Wielkopolska z wyobraźnią” oraz wyróżnienie w konkursie fotograficznym pod hasłem „Wiosenno-letnie fotoinspiracje” zorganizowanym przez Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy w Krotoszynie.
  • Chór szkolnych zdobył „Złote pasmo” na Przeglądzie Chórów Południowej Wielkopolski w ramach programu „Śpiewająca Polska”.

Wydarzenia sportowe

Szkoła Podstawowa

  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych oraz udział w Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w kategorii dziewczyn   chłopców.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt Szkół Podstawowych.
  • V-VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt Szkół Podstawowych.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców Szkół Podstawowych.
  • IX-XII miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców Szkół Podstawowych.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce ręcznej dziewczyn w kategorii Szkół Podstawowych.
  • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w szachach Szkół Podstawowych.
  • III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewczyn w kategorii Szkół Podstawowych.
  • XXXIX miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w szachach Szkół Podstawowych.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Podstawowych.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA dziewczyn.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA chłopców.
  • III miejsce w powiecie krotoszyńskim w ogólnej klasyfikacji sportowej szkół podstawowych.

Gimnazjum

  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Gimnazjów w kategorii chłopców.
  • XXXVIII miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Gimnazjów w kategorii chłopców.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce ręcznej dziewczyn w kategorii Gimnazjów.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce ręcznej chłopców w kategorii Gimnazjów.
  • II miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej chłopców Szkół Gimnazjalnych.
  • III miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej dziewczyn Szkół Gimnazjalnych.
  • XXXVI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w szachach Gimnazjów.
  • I miejsce w X Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ochotniczych Młodzieżowych Drużyn Strażackich o Puchar Prezesa OSP Krotoszyn.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w unihokeju dziewczyn w kategorii Gimnazjów.
  • IV miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej chłopców rocznik 1998 o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach.
  • Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w LA dziewczyn i chłopców rocznik 1995 i młodszych: I miejsce - sztafeta szwedzka chł., I miejsce sztafeta 4x100m dz., I miejsce dz. i I chł. w biegu na 110m pp, I miejsce chł. w biegu na 300m pp,
  • I miejsce chł. w biegu na 100m, II miejsce dz. w biegu na 600m, II i III miejsce dz. w pchnięciu kulą.
  • Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w LA dziewczyn i chłopców rocznik 1995 i młodszych: I miejsce sztafeta szwedzka chł.,  III miejsce sztafeta 4x100m dz., III miejsce dz. w biegu na 110m pp, I miejsce chł. w biegu na 110m pp, I miejsce chł. w biegu na 300m pp.
  • Indywidualne Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w LA dziewczyn i chłopców rocznik 1995 i młodszych: V miejsce  sztafeta szwedzka chł., XIII miejsce dz. i  XIII chł. w biegu na 110m pp, V miejsce chł. w biegu na 300m pp.
  • X Miting LA o Puchar Burmistrza Krotoszyna w kategorii gimnazjów:
  • II miejsce dz. i II chł. w biegu na 300m, II miejsce dz. w biegu na 1000m, II miejsce chł. w biegu na 100m, II miejsce chł. w rzucie dyskiem, II miejsce dz. w skoku w dal, II miejsce chł. w rzucie oszczepem, II i III miejsce dz. w pchnięciu kulą,  III i VI miejsce dz. w rzucie oszczepem, III i V miejsce chł., IV dz. w biegu na 1000m, IV miejsce dz. w biegu na 600m, VI miejsce chł. w biegu na 2000m, VI miejsce chł. w biegu na 100m.
  • II miejsce w powiecie krotoszyńskim w ogólnej klasyfikacji sportowej szkół gimnazjalnych.

Wicedyrektor ZSP
Jan Antczak

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem