Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2009/2010

Osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim w roku szkolnym 2009/2010

A. Szkoła Podstawowa:

• Uczennica klasy VIc została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.
  • Uczeń kl. II został wyróżniony w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym  „Kangurek”.
  • Uczennica kl. VI została wyróżnioną finalistką w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Der die das kenner”.
  • I miejsce  w  Powiatowym  Konkursie  Ekologicznym  „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • Teatrzyk „Iskierki” został wyróżniony na I Wielkopolskich Spotkaniach Teatralnych „Próby” w Koninie.
  • Dwa wyróżnienia w eliminacjach rejonowych XXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrowie Wlkp.
  • I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali czarodzieje słowa” w  Dzielicach.
  • II i III miejsce w Powiatowym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową.
  • Nagroda i wyróżnienie w Konkursie plastycznym na „Kartkę bożonarodzeniową” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp.
  • II i III miejsca w konkursie plastycznym o tematyce przeciwpożarowej „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawszę rękę poda” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.
  • Dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.
  • Wyróżnienie uczennicy klasy IV na „VI Spotkaniach Muzycznych – Krotoszyn 2010”.
  • Uczennica klasy VI zakwalifikowała się do etapu rejonowego XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

B. Gimnazjum:

• Jakub Otworowski  z kl. IIIb w tym roku szkolnym został laureatem X Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a w poprzednim roku był laureatem IX Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
  • Uczennica klasy IIb została finalistką XXI Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
  • Uczennica klasy IIIa została finalistką X Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
  • Troje uczniów klas III zostało finalistami X Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
  • Awans ucznia do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Jan Paweł II na zawsze pośród nas”.
  • III miejsce i tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II .
  • I ,II i V miejsce w VI Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • Wyróżnienia „Srebrne pasmo” oraz „Srebrny Klucz” dla chóru szkolnego zdobyte na przeglądach organizowanych w ramach programu „Śpiewająca Polska”.
  • Cztery wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.
  • I miejsce w konkursie plastycznym o tematyce przeciwpożarowej „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawszę rękę poda” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Wydarzenia sportowe

Dziewczynki:

• III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i II miejsce Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej.
  • I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach i udział w Finale Wielkopolski.
  • III  miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach.
  • II m w I Mistrzostwach Koźmina Wlkp. w Piłce Ręcznej klas V - puchar dla najlepszej bramkarki.
  • II m w I Mistrzostwach Koźmina Wlkp. w Piłce Ręcznej klas VI - puchar dla najlepszej zawodniczki.
  • Udział w Finale Wielkopolski w Biegach Przełajowych.
  • III  miejsce w Indywidualnych  Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Rzucie Piłeczką Palantową.
  • III  miejsce w Indywidualnych   Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegu na 300m.
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w 4-boju L.A.

Chłopcy:

• II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Krotoszyn, 25-09-09.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Koźmin Wlkp., 08-12-09.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej. Rozdrażew, 10-12-09.
  • III miejsce w Finale Rejonowym w Piłce Ręcznej. Ostrów Wlkp., 12-02-10.
  • I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej klas V w ramach Mistrzostw  Miasta  i Gminy Koźmin Wlkp., 18-03-10.
  • II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej klas VI w ramach Mistrzostw Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., 23-03-10.
  • III miejsce w Finale Rejonowym w Unihokeju. Koźmin Wlkp., 26 -03-10.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju LA. Krotoszyn, 12-05-10.
  • Osiągnięcia w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w L.A.  (Krotoszyn, 16-06-10):
    • II miejsce w biegu na 300 m,
    • III miejsce w skoku w dal,
    • III miejsce w rzucie piłeczką palantową,
    • III miejsce w biegu na 60 m.

• IV miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  • I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach i udział w Finale Wielkopolski.
  • III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w Sztafecie 4x100m.
  • I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w L.A. w Biegu na 800m.
  • I i II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Skoku w dal.
  • I  miejsce w  Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Sztafecie 4x100m
  • III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegu na 1000m.
  • Udział w Finale Wielkopolski w L.A. - sztafeta 4x100m
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i  III miejsce w  Mistrzostwach Rejonu w Unihokeju.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej.

Chłopcy:

• Uczeń klasy IIIa zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Sumo w Kategorii do 65 kg.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Sponsora UKS Doliwa. Rozdrażew, 05-09-09.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej. Koźmin Wlkp., 15-12-09.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Koźmin Wlkp., 08-12-09.
  • III   miejsce   w   Półfinałach   Mistrzostw   Polski   LZS-ów   w   kategorii   szkół ponadgimnazjalnych. Gubin, 21 – 23-05-10.
  • III miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach, 29-05-10.