Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2007/2008

Eliminacje szkolnych konkursów przedmiotowych


W roku szkolnym 2007/2008 zorganizowano eliminacje szkolnych konkursów przedmiotowych:

Szkoła Nazwa
konkursu
Data eliminacji szkolnych Ilość startujących
w szkole
Ilość uczniów zakwalifikowanych
do eliminacji
rejonowych
wojewódzkich
Szkoła Podstawowa Humanistyczny 23.11.2007 r. 21 1 -
Przyrodniczo- matematyczny 30.11.2007 r. 12 - -
Gimnazjum J. polskiego 16.11.2007 r. 7 2 -
Matematyczny 30.11.2007 r. 17 1 -
Historyczny 29.11.2007 r. 7 - -
Biologiczny 28.11.2007 r. 5 2 1
Chemiczny 05.12.2007 r. 16 - -
Geograficzny 04.12.2007 r. 2 - -
Fizyczny 03.12.2007 r. 3 - -
J. niemieckiego 23.11.2007 r. 28 - -

Kamila Wójcik uczennica klasy IIIb gimnazjum została laureatką VIII Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i była zwolniona z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Inne konkursy organizowane na terenie szkoły:


  • 15.10.2007 r. zorganizowano etap szkolny konkursu „Życie i działalność o. Pio”, trzech laureatów reprezentowało szkołę na konkursie dekanalnym.
  • 8.11.2007 r. przeprowadzono eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Ptaki wodno-błotne” - jeden uczeń zakwalifikował się do etapu rejonowego.
  • W I etapie konkursu ,,Złota Żaba” w dziedzinie matematyki odbytego 5.12.07 r. wzięło udział 22 uczniów, a w dziedzinie języka polskiego (6.12.07 r.) brało udział 21 uczniów, do II etapu zakwalifikowano jednego ucznia.
  • W listopadzie odbył się konkurs na wykonanie ulotki, napisanie fraszki o tematyce przeciwalkoholowej i narkotykowej ogłoszony przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • 13.12.2007 r. przeprowadzono etap szkolny Ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Der, die, das - Kenner ”, w którym uczestniczyło 22 uczniów gimnazjum. Jedna uczennica zakwalifikowała się do II etapu.
  • W czasie adwentu zorganizowano „Ogólnoszkolny konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy”, wpłynęło 20 prac.
  • Ponadto w grudniu odbyły się konkursy o tematyce świątecznej:
    • konkurs plastyczny na „Najładniejsze kartki Bożonarodzeniowe”,
    • konkurs na „Szopki Bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe”,
    • konkurs muzyczny na najładniej wykonaną kolędę lub piosenkę o tematyce Bożonarodzeniowej.
    Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami, a laureaci dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
  • 11.01.2008 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza, w którym brało udział 4 uczniów. Do następnego etapu zakwalifikowano jednego ucznia.
  • 19 lutego odbyły się szkolne eliminacje VII Konkursu Recytatorskiego „Mali czarodzieje słowa”, w których wzięło udział 17 uczniów klas I i II SP. Do eliminacji gminnych w Dzielicach zakwalifikowano 6 uczestników.
  • 27 lutego 2008 r. przeprowadzono Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”, w którym brało udział 37 uczniów (17 ze Szkoły Podstawowej i 20 z Gimnazjum).
  • W marcu przeprowadzono etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i wytypowano drużynę do eliminacji powiatowych.
  • 6.03.2008 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu „Poezja to wieka Pani, której trzeba się poświęcić”. Do eliminacji międzyszkolnych zakwalifikowano 2 uczniów.
  • 27.03.2008 r. w G, a 28.03. w SP odbyły się eliminacje do VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu regionalnego zakwalifikowano 2 uczniów z SP i 1 z G.
  • 16 kwietnia 2008 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu „Baśnie, legendy i podania Ziemi Kaliskiej”.
  • 27.03.2008 r. przeprowadzono Międzynarodowy Konkursu Matematyczny „KANGUR”, w którym brało udział 53 uczniów (27 ze Szkoły Podstawowej i 26 z Gimnazjum).
  • 20.05.2008 r. zorganizowano II Gminny Turniej Warcabowy klas I-III SP. W rywalizacji brało udział 16 zawodników, uczniów wszystkich szkół z terenu gminy.
  • Dnia 10 czerwca odbył się konkurs mitologiczny dla klas piątych „Z mitologią za pan brat”.

Osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim


Szkoła Podstawowa:

  • Jeden uczeń został laureatem etapu powiatowego XII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce przeprowadzonego w Koźminie Wlkp. i zakwalifikował się do etapu rejonowego.
  • Wyróżnienie uczennicy kl. I w eliminacjach rejonowych XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrowie Wlkp.
  • III miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • II miejsce z zespołu tanecznego „Wenus” w III Powiatowym Turnieju Tańca „Roztańczony Orpiszew 2008”.
  • Bardzo dobry wynik i wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
  • Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”.
  • Zakwalifikowanie chóru szkolnego do najwyższej kategorii na przeglądach organizowanych w ramach programu „Śpiewająca Polska”, zdobycie dyplomu „Złote pasmo” - grudzień 2007 r. oraz zdobycie dyplomu „Złoty klucz” - maj 2008 r.
  • Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej na etapie rejonowym.
  • I miejsce w Konkursie Kolęd „Kobierno 2008”
  • I miejsce i wyróżnienia w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą pisankę” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp.
  • II miejsce w Gminnym Konkursie recytatorskim „Mali czarodzieje słowa” w Dzielicach.
  • III miejsce i wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Skarby Ziemi Rozdrażewskiej” organizowanym przez Urząd Gminy w Rozdrażewie.
  • II i III miejsce w Gminnym Konkursie „Baśnie, legendy i podania Ziemi Kaliskiej”.
  • III miejsce w konkursie plastycznym o tematyce „Skarby Ziemi Rozdrażewskiej”.
  • Nagroda i wyróżnienie w Konkursie plastycznym na kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp.
  • Wyróżnienie w powiatowym konkursie na „Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.
  • I i II miejsce w V Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Na ludową nutę”.
  • Wyróżnienia i nagrody w konkursie o tematyce przeciwalkoholowej i narkotykowej organizowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gimnazjum:

  • Uczennica klasy IIIb gimnazjum została laureatką VIII Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
  • II miejsce uczennicy klasy IIa gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Eucharystycznym.
  • Uczeń klasy Ib gimnazjum został finalistą etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Ptaki wodno-błotne Polski”.
  • III miejsce w Konkursie Wojewódzkim „112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie”.
  • II miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • Laureat szkolnego etapu konkursu języka polskiego „Złota Żaba” 2007/08 brał udział w finale w Swarzędzu.
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
  • 8 wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”.
  • Pierwsze wyróżnienie dla zespół z naszego gimnazjum w II Powiatowym Przeglądzie Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej.
  • I miejsce w IX Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kobiernie uczennic z Gim. i SP.
  • II, III i V miejsce w VI Powiatowym Konkurs Wiedzy Ekologicznej w Kobylinie.
  • III miejsce i wyróżnienie w konkursie plastycznym „Dziecięce fantazje” organizowanym przez Instytut Kształcenia Sztuki w Tokio.
  • Wyróżnienie uczennicy kl. IIc w finale Powiatowego Konkursu Literackiego poświęconego osobie papieża Jana Pawła II w Benicach.
  • IV miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • II miejsce w Konkursie plastycznym „Skarby Ziemi Rozdrażewskiej” organizowanym przez Urząd Gminy w Rozdrażewie.
  • Nagroda w Konkursie plastycznym na kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp.
  • Wyróżnienia i nagrody w konkursie o tematyce przeciwalkoholowej i narkotykowej organizowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wydarzenia sportowe


Szkoła Podstawowa:

  • IV miejsce w Wojewódzkim Finale Piłki Ręcznej dziewcząt w Koninie.
  • I miejsce chłopców w Finale Rejonu Kaliskiego w 4-boju LA w Ostrzeszowie i awans drużyny do Finału Wojewódzkiego oraz V miejsce dziewcząt.
  • II miejsce dz. w Półfinale Wielkopolski w Piłce Ręcznej w Lesznie oraz I m. w ramach Mistrzostw Rejonu.
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w przełajowych biegach sztafetowych Szkół Podstawowych.
  • I miejsca w dwóch Turniejach Piłki Ręcznej dziewcząt w Koźminie Wlkp. i Rozdrażewie.
  • II miejsce w turnieju piłki ręcznej klas VI o Puchar Przewodniczącego SZS.
  • I miejsce dziewcząt i chłopców w Turnieju Piłki Ręcznej kl. V z okazji „Barbórki”.
  • IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt w Kępnie.
  • I miejsce chłopców i II dziewcząt w Turnieju Unihokeja SP o Puchar Kierownika GZSiP w Rozdrażewie.
  • I i III w turniejach piłki ręcznej chłopców o Puchar „Jedynki” w Rozdrażewie i Koźminie Wlkp.
  • I miejsca dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA chłopców w Krotoszynie.
  • I, II i III mijsce dziewcząt w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w LA w Krotoszynie.
  • I miejsce dziewcząt i II chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w unihokeju w Rozdrażewie.
  • IV miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu w unihokeju w Łęce Mroczeńskiej.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce ręcznej chłopców w Koźminie Wlkp.
  • Dwa II i IV miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w indywidualnych biegach przełajowych w Krotoszynie oraz udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Żerkowie.

Gimnazjum:

  • W Indywidualnych Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w LA w Ostrzeszowie dziewczyny zdobyły I i III miejsce, a chłopcy III i brali udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w LA w Krotoszynie dziewczyny uzyskały 5 miejsc I, 3 - II i 2 - III miejsca, a chłopcy 1 – I, 2 – II i 4 – III.
  • II miejsce uczennicy z kadrą wojewódzką piłki ręcznej w Międzywojewódzkim Turnieju Ogólnopolskim.
  • I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych oraz udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Żerkowie.
  • III miejsca w Finale Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt w Kępnie i chłopców w Ostrowie Wlkp.
  • IV miejsce w Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska w Drużynowym Tenisie Stołowym.
  • I miejsca dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w piłce ręcznej w Koźminie Wlkp.
  • II miejsce dziewczyn i III chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych.
  • III miejsce chłopców i IV miejsce dziewczyn w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.
  • I miejsce chł. i III dz. w Turnieju piłki ręcznej klas I z okazji Święta Niepodległości w Rozdrażewie.
  • I miejsca dz. i chł. w Turnieju piłki ręcznej klas II o puchar Dyrektora ZSP w Rozdrażewie.
  • I miejsca dz. i chł. w Turnieju piłki ręcznej klas III z okazji DEN w Rozdrażewie.
  • II miejsce w turnieju unihokeja o Puchar Wójta Gminy Rozdrażew.
  • I miejsce dziewcząt i II chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego szkół gimnazjalnych w unihokeju.
  • II miejsce dziewcząt w Mitingu LA o Puchar Burmistrza Krotoszyna.
  • I miejsce dziewcząt w Turnieju piłki ręcznej w Kowalewie.
  • II miejsce w VI halowym turnieju piłki nożnej młodzieżowych drużyn pożarniczych w Koźminie Wlkp.
  • III miejsce w Turnieju halowej piłki nożnej w Cieszkowie.
  • III miejsce w Turnieju piłki nożnej w Koźminie Wlkp.
  • Awans drużyny tenisa stołowego działającej w ramach UKS-u do IV ligi.

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem