Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2006/2007

Eliminacje szkolnych konkursów przedmiotowych


W roku szkolnym 2006/2007 zorganizowano eliminacje szkolnych konkursów przedmiotowych:

Szkoła Nazwa
konkursu
Data eliminacji szkolnych Ilość startujących
w szkole
Ilość uczniów zakwalifikowanych
do eliminacji
rejonowych
Szkoła Podstawowa Humanistyczny 23.11.2006 r. 26 -
Przyrodniczo- matematyczny 30.11.2006 r. 17 -
Gimnazjum J. polskiego 17.11.2006 r. 18 -
Matematyczny 24.11.2006 r. 24 -
Historyczny 14.11.2006 r. 10 -
Biologiczny 01.12.2006 r. 5 4
Chemiczny 28.11.2006 r. 22 -
Geograficzny 08.12.2006 r. 3 -
Fizyczny 21.11.2006 r. 4 -
J. niemieckiego 07.12.2006 r. 19 -

W eliminacjach rejonowych brało udział 4 uczniów w Konkursie Biologicznym.

Inne konkursy


  • W I etapie konkursu "Złota Żaba" w dziedzinie matematyki odbytego 13.12.06 r. wzięło udział 9 uczniów, a w dziedzinie języka polskiego (14.12.2006 r.) brało udział 18 uczniów, do II etapu w Swarzędzu o zasięgu międzywojewódzkim zakwalifikowano 2 uczniów.
  • W listopadzie odbył się konkurs na wykonanie pracy plastycznej o tematyce przeciwalkoholowej ogłoszony przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wielu uczniów zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
  • 30.11.2006 r. odbył się konkurs języka niemieckiego "Der, die, das - Kenner".
  • 11.12.2006 r. przeprowadzono eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Mali czarodzieje słowa", na którym wyłoniono 6 uczniów do etapu Gminnego.
  • Szkolna Kasa Oszczędności była organizatorem konkursu plastycznego "Najzabawniejsza skarbonka" (18.12.2006 r.). W konkursie brało udział 17 uczniów.
  • 19.12.2005 r. przeprowadzono etap szkolny VI Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla uczniów SP i Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 12 uczniów SP i 4 ucz. Gimnazjum. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowano po 3 uczniów z SP i G.
  • 14.12.2006r odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 8 uczniów.
  • Ponadto w grudniu odbyły się 2 konkursy o tematyce świątecznej:
    • konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową,
    • konkurs muzyczny na najładniej wykonaną kolędę lub piosenkę o tematyce Bożonarodzeniowej.
    Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami, a laureaci dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
  • 17.01.2007 r. zorganizowano I Gminny Turniej Warcabowy dla uczniów nauczania zintegrowanego. W turnieju brało udział 16 uczniów z całej Gminy.
  • W marcu 2007 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR", w którym brało udział 42 uczniów: ze Szkoły Podstawowej 18 i Gimnazjum 24 (dwa wyróżnienia i jeden wynik bardzo dobry dla uczniów SP oraz jedno wyróżnienie dla Gimnazjum).
  • W miesiącu czerwcu w szkole odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej dla 18 uczniów Szkoły Podstawowej.

Osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim


Szkoła Podstawowa:

  • Udział 2 uczniów w finale Wojewódzkim XI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.
  • III miejsce uczniów w powiatowym konkursie ekologicznym "Chrońmy las".
  • Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Tematyce Ekologicznej.
  • I i II miejsce oraz wyróżnienia w Gminnym Konkursie "Mali Czarodzieje Słowa" w Dzielicach.
  • Szkolny teatrzyk "Iskierki" zajął II miejsce w XXVII Powiatowych Prezentacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży w Krotoszynie - kwiecień 2007 r.
  • W Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Kobylinie nasi uczniowie zdobyli kolejno III, IV i V miejsce - maj 2007 r.
  • I miejsce w II Powiatowym Turnieju Tańca "Roztańczony Orpiszew 2007".
  • I miejsce w I Gminnym Turnieju Warcabowym dla uczniów nauczania zintegrowanego organizowanym w ZSP w Rozdrażewie.
  • Dwa II miejsca oraz wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Rozdrażewie.
  • I miejsce w Gminnym Konkursie "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo".
  • Wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim o tematyce religijnej.
  • Wyróżnienia i nagrody w konkursie plastycznym o tematyce przeciwalkoholowej organizowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • Wyróżnianie w VIII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kobiernie uczennicy naucz. zintegrowanego.
  • Nagrody w Gminnym Konkursie plastycznym "Kiedy dzwonię po straż pożarną".
  • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "BHP w rolnictwie" organizowanym przez Oddział Regionalny KRUS w Ostrowie Wlkp.
  • Wyróżnienie w konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną zorganizowanym przez Dom Kultury w Koźminie Wlkp.
  • Publikacja prac uczniów w czasopiśmie "Płomyczek".

Gimnazjum:

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta".
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym "Mój szkolny kolega z Misji".
  • Wyróżnienie ucznia w finale Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego.
  • Laureat Konkursu Wojewódzkiego XXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • III miejsce uczniów w powiatowym konkursie ekologicznym "Chrońmy las".
  • Laureatka szkolnego etapu Konkursu Literatury i Języka Polskiego i laureat Konkursu Matematycznego "Złota Żaba" 2006/07 zakwalifikowali się do I etapu międzywojewódzkiego, który odbył się w Swarzędzu.
  • Wyróżnienia i nagrody w konkursie plastycznym o tematyce przeciwalkoholowej organizowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  • I miejsce i dwa III miejsca w Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Kobylinie.

Wydarzenia sportowe


Szkoła Podstawowa:

  • III miejsce półfinale Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
  • III miejsce w półfinale Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt.
  • Udział w finale wojewódzkim w szachach.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt.
  • III miejsce w mistrzostwach Powiatu w 4-boju LA dziewcząt i chłopców.
  • IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej chłopców.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców.
  • Zdobyto1 złoty, 4 srebrne, 1 brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA.
  • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych.
  • II miejsce w Turniej Piłki Ręcznej kl. VI chłopców z okazji Święta Niepodległości.
  • I miejsce dziewcząt i III chłopców w Turniej Piłki Ręcznej o puchar Dyrektora ZSP w Rozdrażewie.
  • II, IV i V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach.
  • IV, i V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach.
  • I miejsce w Turnieju Bożonarodzeniowym chłopców szkół podstawowych w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora ZSP w Zimnowodzie.

Gimnazjum:

  • Udział uczniów w "Biegu Maćka" - X miejsce ucznia kl. I i X uczennicy kl. III.
  • III miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  • W Turnieju Piłki Ręcznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej klas II - chłopcy II miejsce, dziewczynki III.
  • W Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Przewodniczącego SZS kl. I - chłopcy II miejsce, dziewczynki I miejsce.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach - chłopcy II i IV miejsce, dziewczynki III i VI.
  • IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym chłopców.
  • W Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach - miejsca IV, VI i VI.
  • III miejsce w finale rejonu kaliskiego piłki ręcznej chłopców.
  • Dwa I, dwa II i trzy IV miejsca dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w LA.
  • IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach w LA dziewcząt rejonu kaliskiego.
  • Dwa I i dwa III miejsca dziewcząt w V Mitingu Lekkoatletycznym.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju dziewcząt.

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem