Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Szkoła Podstawowa

  • Uczennica klasy VIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Poznaniu.
  • Udział uczennicy klasy VIa w dwóch finałach konkursów przedmiotowych: Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, które odbyły się w Poznaniu.
  • Udział 4 uczniów klas VI w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. 
  • Udział 2 uczniów klas VI w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 
  • Uczennica klasy VIa została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II.
  • Dwoje uczniów klasy VIa zostało finalistami XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w Osiecznej. 
  • I miejsce ucznia klasy IIb w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali czarodzieje słowa” i udział w półfinale XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu.
  • II miejsce uczennicy klasy VIa w konkursie recytatorskim „Święty Jan Paweł II – szukałem Was” zorganizowanym w Kaliszu w ramach projektu edukacyjnego „Śladami słów św. Jana Pawła II oraz ks. Jana Twardowskiego”.
  • I i III miejsce uczniów klasy VIa w IX Wielkopolskim Konkursie Historycznym „Polska Piastów na tle Europy średniowiecznej” w Poznaniu.
  • Dwoje uczniów klasy VI uzyskało ex aequo I miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie „Bliżej domu” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych i ODN w Kaliszu.
  • II miejsce uczennicy klasy Va w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Krotoszynie.
  • Wyróżnienie uczennicy klasy VIa w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
  • III miejsce drużyny w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las” w Krotoszynie.
  • 3 wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.
  • III miejsce ucznia klasy Ib i wyróżnienie dla ucznia klasy IV na etapie powiatowym w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.
  • Uczennica klasy Ia otrzymała nagrodę w Konkursie Plastycznym „Chemia w rolnictwie”.
  • Wyróżnienie dla klasy VIa za realizację projektu „Jak to z chrztem Polski było” w konkursie „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966” organizowanym przez ICHOT i ODN w Poznaniu. 
  • I i II miejsce w kategorii klas I-IV, I i II miejsce w kategorii klas V-VI w III Gminnym Konkursie Ortograficznym w Nowej Wsi.
  • I, III miejsce oraz wyróżnienie w XIII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Rodzina w piosence”.

 

Gimnazjum

  • Uczennica klasy IIIb została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Poznaniu.
  • Udział dwóch uczniów klas III w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
  • Uczeń klasy IIIa został finalistą XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu.
  • Uczeń klasy IIIA został finalistą VIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” w Lądzie.
  • Projekt „Legendarnie zakręceni” zrealizowany na Litwie otrzymał nominację do nagrody EDUinspiracje 2016 w kategorii Polsko-Litewska współpraca.
  • Uczeń klasy IIIb został laureatem XI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Krotoszynie. Wzięły w nim udział dwa powiaty: krotoszyński i milicki.
  • I miejsce uczennicy klasy IIIb w powiatowym konkursie „W epoce Wierzbięty - wokół Chrztu Polski” w Krotoszynie.
  • I miejsce uczennicy klasy IIb w Powiatowym Konkursie „W świecie bogów i bohaterów starożytnej Grecji” w Krotoszynie.
  • III miejsce uczennicy klasy IIIa w konkursie dziennikarskim pt. „Święty Jan Paweł II w pamięci pokoleń” zorganizowanym w Kaliszu w ramach projektu edukacyjnego: „Śladami słów św. Jana Pawła II oraz ks. Jana Twardowskiego”.
  • III miejsce drużyny w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Chrońmy las”.
  • III i IV miejsce uczniów klasy IIb w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim podczas VIII Rajdu Gwiaździstego.
  • Wyróżnienie dla ucznia klasy IIIa w konkursie wiedzy o regionie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych i ODN w Kaliszu, w ramach projektu „Bliżej domu - edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce”.
  • I miejsce ucznia klasy IIIb w VI Gminnym Konkursie Astronomicznym zorganizowanym przez Rozdrażewski Oddział PTMA.

 

Osiągnięcia sportowe

 

 

 

Szkoła Podstawowa

  • I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii chłopców.
  • II i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii chłopców. 
  • IV miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewczyn i chłopców. 
  • Osiągnięcia uczennicy klasy IIa w pływaniu:
    • I m. w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Ostrowie Wlkp.,
    • II m. w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Krotoszynie,
    • II m. w Mistrzostwach K.S. Krotosz w Krotoszynie,
    • I m. w stylu dowolnym i grzbietowym w Memoriale Pływackim im. Jana Szlachty,
    • I m. w stylu klasycznym i III m. w stylu motylkowym w Kaliszu,
    • III m. w stylu klasycznym w Ostrzeszowie.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Nożnej Halowej w kategorii chłopców.
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców.
  • I i XV miejsce dziewczyn oraz II i XIX miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach Klasycznych.
  • III miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • XXXVI miejsce w Drużynowym Finale Wojewódzkim w Szachach.
  • Udział w Finale Wojewódzkim w Warcabach Klasycznych.
  • VI miejsce w Lidze Wielkopolskiej w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • I miejsce, dwa II, III i IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych.
  • II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA w kategorii dziewczyn.
  • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 4-boju LA w kategorii chłopców.
  • VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w 4-boju LA w kategorii dziewczyn.
  • Udział 5 zawodników w Finale Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
  • IV miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar MUKS-u z okazji Dni Koźmina Wielkopolskiego w kategorii dziewczyn.

 

Gimnazjum

  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewczyn.
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców.
  • III i IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego Badmintonie w kategorii dziewczyn.
  • I i II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Badmintonie w kategorii chłopców.
  • VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Badmintonie w kategorii chłopców. 
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Nożnej Halowej  w kategorii chłopców.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn. 
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców.
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Drużynowych Szachach.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Halowej Młodzieżowych Ochotniczych Drużyn Straży Pożarnej w kategorii chłopców.
  • III miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Unihokeju w kategorii dziewczyn.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Unihokeju w kategorii chłopców.
  • II miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • VII – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej w kategorii dziewczyn.
  • V miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Unihokeju w kategorii dziewczyn.
  • VI miejsce w Finale Rejonu Kaliskiego w Unihokeju w kategorii chłopców.
  • Trzy III miejsca, IV i V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Koźminie Wlkp. w kategorii dziewczyn.
  • II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Koźminie Wlkp. w kategorii chłopców.
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Sponsora UKS „Doliwa” Rozdrażew w kategorii młodzika.
  • Udział 4 uczniów w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
  • Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w LA Szkół Gimnazjalnych:
    I miejsce w rzucie oszczepem, I miejsce w biegu na 80 m przez płotki, I miejsce w biegu na 110 m przez płotki, I miejsce w sztafecie szwedzkiej, II miejsce w biegu na 100 m, II miejsce w biegu na 300 m, II miejsce w biegu na 1000 m, II miejsce w sztafecie 4 x 100m, III miejsce w pchnięciu kulą, III miejsce w biegu na 300 m, III miejsce w biegu na 1000 m.


Opracował:
Wicedyrektor ZSP
mgr inż. Jan Antczak

UWAGA! Nasza strona używa plików cookies oraz podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem